Tomasz Łysakowski jest trenerem biznesu, specjalizującym się w szkoleniach z zakresu technik sprzedaży, komunikacji, zarządzania personelem, motywowania pracowników i kontaktów z mediami. Prowadzi własną firmę szkoleniowo-doradczą, jako trener zewnętrzny współpracuje również z Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia oraz firmami szkoleniowymi ProAbility, Scholaris Club, TALO Group i Akademia Biznesu MDDP.

Na co dzień pracuje przede wszystkim z firmami prywatnymi. Z zakresu technik sprzedaży i obsługi klienta szkolił m.in. konsultantów ds. komunikacji z klientem (Benefit System, Societe Generale, Nord Partner / Millennium, oddziały ZUS i centrala NFZ), handlowców, sprzedawców i przedstawicieli handlowych (MAKRO Cash and Carry, Total, Bałtykgaz, Turbo-Tec, API i Kolporter S.A.) oraz konsultantów nieruchomości na rynku pierwotnym (SGI, Sawa Apartments, DOMBUD S.A., Mota-Engil Real Estate Management) i wtórnym (WGN, Powszechne= Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości, Nowak Estate). W obszarze komunikacji i zarządzania czasem trenował kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli. Na polu wystąpień publicznych, prezentacji i pracy z kamerą szkolił managerów KIA i Grupy LOTOS, pracowników działów PR Mazda Motor Logistics Europe oraz inżynierów i konsultantów pre-sales Siemens Industry Software i CNS Solutions.

Dodatkowo prowadzi również szkolenia z zarządzania zespołem i motywowania pracowników (projekty m.in. dla Izby Celnej we Wrocławiu i mazowieckich oddziałów ZUS), organizacji i moderacji spotkań (treningi m.in. dla TRW Polska, Suedzucker Polska i KWS Lochow) oraz warsztaty z metodologii prowadzenia szkoleń (NB Polska – grupa Velux). Jako doradca ds. wizerunku i komunikacji zajmuje się m.in. opieką medialną oraz coachingiem komunikacyjnym sprzedawców, managerów, polityków i osób publicznych.

Szlify wykładowcy zdobywał w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (2003-2006) oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (2003-2008). W latach 2007-2008 był polskim koordynatorem w międzynarodowym projekcie badawczym EU Kids Online, realizowanym pod auspicjami London School of Economics and Political Science. Jako trener zewnętrzny współpracował m.in. z holdingiem FORUM MEDIA, Stowarzyszeniem Przedsiębiorczości w Nieruchomościach oraz firmami szkoleniowymi HPR Group, Work & Training Service, Centrum Kreowania Liderów, Biznes Edukator, Talo Group, Future Centre Training Corporation, Idea Trainer House, SGP Training and Consulting, PODIUM Centrum Szkoleń i Ośrodek Szkoleń i Informacji EFFECT.

Od 2006 współpracownik Polskiego Radia, od 2007 r. ekspert z zakresu psychologii społecznej, marketingu i komunikacji w programach TVP1, TVP2 i TVP Info, od czasu do czasu do usłyszenia także na antenie TOK FM, Jedynki, Czwórki, VOX FM i Radia Dla Ciebie.

W 2009-2010 r. jako ekspert brał również udział w kampaniach medialnych, organizowanych przez agencję public relations Edelman Polska dla marek takich jak eBay i Discovery Channel.

Płynnie mówi po angielsku i hiszpańsku, na poziomie komunikatywnym zna również francuski i niemiecki.

W wolnych chwilach pasjonat dobrej książki, podróży, siłowni i wszystkiego, co pachnie sportem: