Kolejna awantura o Jezusa (choć akurat nieobecnego) w reklamie, tym razem za oceanem i z popularnym napojem wyskokowym w tle…

Zaczęło się od tego, że organizatorzy Folsom Street Fair, corocznej imprezy dla skórzaków i innych fanów sado-maso (także w wydaniu hetero) w San Francisco, wypuścili plakat, na którym panowie i panie siedzą sobie tak, jak Jezus i jego uczniowie na obrazie Leonarda Da Vinci (który zresztą też wolał chłopców, co jednak jakoś nie przeszkadza Kościołowi w medialnym i dewocyjnym eksploatowaniu jego dzieł):

Plakat przeszedłby zapewne bez echa (San Francisco, w którym geje i lesbijki to oficjalnie ok. 1/3 populacji, nie takie rzeczy widziało), gdyby w lewym dolnym rogu (co dobrze widać, jak się kliknie i powiększy) nie znajdowało się logo Miller Lite – jednego z najpopularniejszych browarów w Stanach. Nic dziwnego, że Kościół katolicki (który w USA, ze względu na rekordowe odszkodowania, które musi dziś wypłacać tysiącom ofiar chuci swych pasterzy, ledwo ostatnio wiąże koniec z końcem) natychmiast wyczuł szansę na załatanie dziur w budżecie i dalejże gardłować przeciw producentowi piwa, Miller Brewing Company, wzywając amerykańskich katolików do pełnego bojkotu produktów kompanii.

Nikt oczywiście nie wątpi, że cała burza wokół firmy (która zresztą już zdążyła wycofać się z niezręcznego patronatu medialnego) ucichnie, gdy tylko określona, wielocyfrowa suma znajdzie się na odpowiednim koncie. A ponieważ amerykańskie firmy o pi-ar dbają, jak mało kto, nie wątpię, że dojdzie do tego dość szybko.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kulturalnyhomofob
kulturalnyhomofob
15 lat temu

A nie przyszło ci do głowy, że ludzie mogą się wami rzeczywiście brzydzić? I protestować nie dla pieniędzy, tylko dlatego, że nie mogą patrzeć, jak bez przerwy mieszacie z błotem to, w co wierzą i co kochają?

druh BoRuch
druh BoRuch
15 lat temu

Przyjrzeliście się ojcu Jonathanowi Morrisowi niby live z Rzymu? Nie wiem jeszcze po którym ruchu kamery to wyczuwam, ale na tło to mu tapetę rozwiesili, regularne szumy tła (odgłosy helikoptera?) odtworzyli z nagrania, a włoski podwiali do góry dmuchawą, jak Marylin Monroe podwiewali sukienkę. Nie mam racji? Nie zmienia to faktu, że to mogło być „from Rome”, tylko z jakiegoś zamkniętego studia nagraniowego.

owca1
owca1
15 lat temu

a ja czuję że padre sam by się chętnie z jakimś skurzakiem bzyknął 😀
pamietacie co Paetz wyprawiał w Rzymie?

Witold Skaczkiewicz
15 lat temu

owca1,

coś ty, przypomnij… 😡 W Rzymie też?

owca1
owca1
15 lat temu

podobno tam się wszystkiego nauczył
a potem majtek z nadrukiem Roma to klerykom nie rozdawał?

futrzak
15 lat temu

Kulturalnyhomofob: mnie nie przyszlo bo mieszkam bardzo blisko SF i bylam tam zylion razy. Trzeba sie przejsc po ulicach, zajrzec do tamtejszych klubow…wtedy sam zobaczysz ze taki plakacik to wlasciwie betka.

Jezeli tych religijnych tak to drazni i faktycznie sie „brzydza” powinni juz od lat 60-tych protestowac ciagle i niezmiennie i rzadac usuniecia co najmniej 1/3 populacji San Francisco oraz pozamykania setek sklepow i klubow.

Witold Skaczkiewicz
15 lat temu

owca1,

😳 w Rzymie powiadasz? dostałeś takie gacie?

owca1
owca1
15 lat temu

nie. ale w Rzepie czytałem że byli tacy, co dostali.

Witold Skaczkiewicz
15 lat temu

owca1,

czytujesz Rzepę?
Hmm.. a gadasz jak NASZ DZIENNIK 😉

Jakubowski
Jakubowski
15 lat temu

Nie na temat, ale chyba warto zobaczyć kto kandyduje na prezydenta US&A.
http://www.readexpress.com/read_freeride/2007/09/fangs_for_voting_impaler.php

t.rydzyk
t.rydzyk
15 lat temu

Swiecie oburzony Ojczulek na filmiku to ciotka. Mozecie mi uwierzyc znam sie na tym!

lysakowski
15 lat temu

T.Rydzyk, mi też to od razu przyszło do głowy. Kto wie nawet, czy po godzinach nie biczuje się z własnym proboszczem w zachrysti 😉

Witold Skaczkiewicz
15 lat temu

lysakowski ,

biczowanie jest bardzo zdrowe.
Bardziej dla umysłu, mniej dla ciała 😀

ps. regularnie biczuje sie na blogu komory 😥 , czasami u maruchy 😥 . Chwilowo skutki mierne… Ale jest nadzieja…

uoza
uoza
15 lat temu

Buchachachachachacha 😀 😀 😀 :D!!!!!!!!