Rywalizacja – dlaczego tak bardzo ją cenimy we współczesnym świecie? Czy ma więcej wad czy zalet? Czy można bez niej żyć, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Na te i inne pytania odpowiadałem prawie dwa tygodnie temu w “Lustrze” Julii Zabojszcz. Jak zwykle wrzucam rzecz z opóźnieniem, standardowo życząc mocnych wrażeń w trakcie słuchania:

Komu zaś tych wrażeń ciągle mało, niech zasiądzie dziś przed telewizorem o 10:50 i włączy Dwójkę. Tym razem w Pytaniu na śniadanie rozmawiamy o blogach i powodach ich pisania.

17
Leave a Reply

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Tomasz Łysakowskibardzo_zaspanaMagda Buraczewskalavinkataki jeden Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Faguss
Gość
Faguss

W dwójce nic ciekawego nie było. Ale tak to jest jak się występuję w dziadowskim programie.

Tomasz
Użytkownik

E tam, od razu “dziadowskim”. Po prostu dobrze stargetowanym na audytorium, które włącza TV o tej porze.
Ale przyznam otwarcie, że bywało ciekawiej

asia
Gość
asia

a mi sie podobalo

Tomasz
Użytkownik

to dobrze 🙂

Faguss
Gość
Faguss

@E tam, od razu “dziadowskim”. Po prostu dobrze stargetowanym na audytorium,

Twój głos jest mocno subiektywny (bierzesz od nich forsę) 🙂

Cezary
Gość
Cezary

A masz jakieś przemyślenia na temat, że hasło “wyścig szurów” było bardzo popularnym epitetem 4 lata temu, a teraz użycie spadło? Czy to ja po prostu zmieniłem grupę społeczną? Pewnie ukute zostało w jakiejś publikacji popularnonaukowej właśnie tyle lat temu. 😉

taki jeden
Gość
taki jeden

Powiedzenie “wyscig szczurow”jest znacznie starsze i pochodzi z lat amerykanskiej kontrkultury lat szescdziesiatych.Bylo to jedno ze sztandarowych hasel ruchu hippiesow.

lavinka
Gość

Nie wiem dlaczego,ale od jakiegoś czasu mam wrażenie,ze telewizja małpuje po blogosferze – tyle że z półrocznym opóźnieniem…

Magda Buraczewska
Gość

hmm…prawda, że nie ma pozytywnej rywalizacji?? (bo ona zawsze, prędzej czy później, rodzi jakąś złą emocję)

pozdrawiam
http://esencja.wordpress.com/

ps. jeśli można spytać, to jak udało Ci się dodać formę z play’em i stopem?

Tomasz
Użytkownik

Magdo, dość prosto: wstawia się kod html jak do filmiku (z youtube’a etc.), tyle, że w środku zamiast kodu serwisu daje się “audio” i nazwę pliku kończącą się “.mp3”. Wszystko opisano tutaj.

Tomasz
Użytkownik

PS. A co do pozytywnej rywalizacji, oczywiście, że istnieje. I nawet opowiadałem o niej wcześniej, niestety, ta część mi sie nie nagrała 😉

Magda Buraczewska
Gość

a moim zdaniem nie ma “czegoś” takiego, bo wtedy nie mielibyśmy do czynienia z wyścigiem szczurów – rywalizacja jako słowo zawiera w sobie negatywizm (moim zdaniem)

Magda Buraczewska
Gość

zapomniałam podziękować za uzupełnienie mojej wiedzy 🙂

dziękuję

bardzo_zaspana
Gość
bardzo_zaspana

a ja tak trochę z innej beczki, mam pytanie, socjobiologia szuka wspólnego mianownika dla ludzkich zachowań a jak się odnosi do różnic kulturowych? jak je wyjaśnia ? wdzięczna będę za odpowiedz ewentualnie wskazanie jakiejś książki:)
pozdrawiam

Tomasz
Użytkownik

BZ, odpowiadam z poślizgiem. Socjobiologia nie zajmuje się różnicami kulturowymi, traktuje je jako funkcję naszego skomplikowanego umysłu i pozostawia innym naukom. Co wcale nie znaczy, że nie ma socjobiologów, którzy o nich nie piszą – choćby Pinker, we wszystkich swoich wydanych w Polsce książkach.