„Wprost” przeszedł ostatnio mocny lifting, który – najwyraźniej – nie ograniczył się tylko do formy. W najnowszym numerze konserwatywny niegdyś tygodnik przychodzi w sukurs feministkom i rozprawia się z najpopularniejszym w Polsce antykobiecym mitem. Chodzi oczywiście o stereotyp, wedle którego panie prowadzą gorzej od panów, a który, jak pokazują przytoczone przez tygodnik badania, z rzeczywistością ma tyle wspólnego, co Donald Tusk z liberalizacją gospodarki:

Kobiety powodują cztery razy mniej wypadków samochodowych niż mężczyźni. Na dodatek w kraksach z ich udziałem ginie trzykrotnie mniej osób. Kobiety są w Polsce sprawcami wypadków raz na 6,7 mln przejechanych kilometrów, podczas gdy mężczyźni – raz na 4,7 mln przejechanych kilometrów.
– Mężczyźni nigdy nie będą lepszymi kierowcami od kobiet, bo są zbyt skupieni na rywalizacji i znacznie szybciej się irytują – mówi Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy, europoseł. – Większość mężczyzn ryzykownie zachowuje się za kółkiem, bo marzą, aby zostać drugim Robertem Kubicą – dodaje Natalia Kowalska, pierwsza Polka, która startowała w wyścigowej formule Renault 2000 Northern European Cup.

Cóż rzec? Święta prawda. A jeśli ktoś wciąż nie dość przekonany, gorąco polecam amerykański dokument o paniach za kółkiem, w niecodzienny sposób konfrontujący sposób prowadzenia pojazdów w wydaniu każdej z płci:

4 komentarze

 1. To, że kobiety powodują mniej wypadków nie znaczy wcale, że są lepszymi kierowcami – nawiasem mówiąc, ciekawe jaki żeński odpowiednik zaproponowałyby feministki na ten rzeczownik.
  To czy kobiety, czy mężczyźni są lepsi w prowadzeniu samochodów można by mierzyc gdyby obie grupy reprezentatywne jeździły z takim samym stopniem ryzyka, z taką samą, zazwyczaj nadmierną, prędkością itd. To że kobiety powodują mniej wypadków dowodzi tylko jednego, a mianowicie tego, że jeżdżą po prostu wolniej od mężczyzn.
  Nie znam żadnej kobiety, która miałaby większe umiejętności techniczne prowadzenia samochodu, niż przeciętny mężczyzna. Choc nie ulega wątpliwości, że takie przedstawicielki płci pięknej na pewno istnieją. Choćby wyżej wymieniona Natalia Kowalska czy Juta Kleinschmidt.
  Ale filmik świetny. 🙂

 2. dobra ateraz popatrzmy na ulice i porownajmy ile mezczyzn siedzi za kierownica a ile kobiet. Oczywiscie , ze mezczyzn jest znacznie wiecej. W dodatku spedzaja w samochodzie znacznie wiecej czasu. To automatycznie przeklada sie na liczbe wypadkow z udzialem jednych i drugich. Podnosi sie rejwach, ze mezczyzni powoduja wiecejw wypadkow. Jako kieorwca z 9 letnim doswiadczniem powiem, ze niejednoktornie tylko szybka reakcja uratowala mnie od stluczki z nieostroznie jezdzaca przedstawicielka plci pieknej.

  leon
 3. Skoro o stłuczkach to może ja też dodam coś ze swojego worka. Jedyne dwie stłuczki jakie miałem w życiu były spowodowane przez kobiety. Nię będę opisywał tych żenujących zajśc, bo raz, że nie warto, a dwa nie o to w tym chodzi.
  Oczywiście niemiarodajne to, ale pomyślałem, że warto napomknąc o takim swoistym „zbiegu okoliczności” akurat w tym kontekście.

 4. MOTTO: SEKS, to: biologiczna energia !!
  __PODPOWIEDŹ:

  SEKS.1.
  WIKIPEDIA:
  W znaczeniu ogólnym seks (łac. sexus płeć) oznacza całość życia erotycznego człowieka, w znaczeniu węższym zachowania seksualne, a potocznie stosunek płciowy. Z tym tematem związana jest kategoria: Zachowania seksualne. Oprócz pełnych stosunków płciowych, ludzi (a także niektóre gatunki zwierząt) cechuje też wiele innych zachowań seksualnych. Zaliczają się do nich flirtowanie, uwodzenie (czyli zachowania i działania mające na celu zainteresowanie sobą potencjalnego partnera seksualnego), petting (czyli pieszczenie narządów płciowych lub innych stref erogennych partnera, które może doprowadzić do orgazmu, ale z wyłączeniem immisji członka do pochwy), masturbacja _ autoerotyzm (czyli doprowadzanie się do orgazmu bez fizycznej aktywności innej osoby). Zachowania seksualne mogą zachodzić przy kontakcie dwóch osób płci przeciwnej (zob. heteroseksualizm) lub tej samej (zob. homoseksualizm), a także większej liczby osób (seks grupowy).

  IRL KRAKÓW.
  Kumulację naturalnej energii seksualnej UZYSKUJEMY zwiększając znacznie spożycie tzw. __GLUKOZY naturalnej.
  Nasz organizm odzyskuje tj. pozyskuje tę energię z: RYŻU, z wszystkich KASZ, z warzyw STRĄCZKOWYCH, a więc z fasoli, grochu oraz z soczewicy, również ze wszystkich OWOCÓW
  i pozostałych warzyw. Największą jednak KONCENTRACJĘ uzyskujemy w strukturze żywieniowej jaką stanowią: __CHLEB typu KR-IRL, __Chleb na OSTEOPOROZĘ, oraz tzw. __Chleb na OTYŁOŚĆ. Przygotowanie takich produktów realizuje się poprzez gotowanie, a następnie pieczenie. To tworzy bezsprzecznie produkt silnie energetyczny Tzw. koncentrat glukozowy !! Wobec tego w seksie powinien być produktem jednoznacznie ZALECANYm. Ostanie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

  PUENTA: SEKS; z energetycznymi tzw. __NISKIMI węglowodanami, to tak !!

  Nieprawdy biologiczne oraz puste frazesy o RYŻU, KASZY i nie tylko o RYŻU, rozpowszechniają jedynie SPECE od tzw. Indeksu Glikemicznego, a to dlatego, że nic nie badali, nie znają glukometru, również nie czytali książek ze szkoły podstawowej (biologia 4 klasa) czyli plotą i plotą, wydając książę za książką o tym Indeksie Glikemicznym. Kłamią. OMIŃ !!
  Przecież do Nich nie możesz zadzwonić, bo nie ma gdzie. Nie masz kogo zapytać, o te wpisy w Internecie, dziesiątki sprzecznych ze sobą tabel, dlaczego ? To proste uciekają przed prawdą bo mówią kłamstwa, piszą oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma; jednak PROKURATURA zna IP komputerów. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze możesz zadzwonić bo są to żywi, realni naukowcy nie poddani żadnym NAUKOWYM REŻIMOM czyli lekko, łatwo omawiają PRAWDY BIOLOGICZNE, które zbadali. Warto !!

  Zobacz też:
  __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

  Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH

  Gloria Nickel, Palermo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *