Jako że Amerykanie też obchodzą April Fools Day, arcybiskup Nowego Jorku (tudzież kardynał i przewodniczący episkopatu USA) Timothy Dolan postanowił sobie podowcipkować i ogłosił że Kościół katolicki… jest przyjacielem gejów i lesbijek.

– Nie jesteśmy przeciwko wam. Chcemy waszego szczęścia! – zapewniał arcybiskup, by zaraz dodać, że oczywiście nie dotyczy to praw osób LGBT do życia w szczęśliwych małżeństwach. Dał również do zrozumienia, że Kościół katolicki nadal będzie nawoływał do odmawiania gejom i lesbijkom równych praw w cywilizowanym świecie, oraz do zabijania ich w mniej cywilizowanych zakątkach planety – a wszystko, oczywiście, dla ich dobra i zbawienia.

Na deser doskonały komentarz użytkownika o nicku Marac pod artykułem o sprawie w Gazecie Wyborczej:

Kardynał Nowego Jorku do gejów i lesbijek: „Chcemy waszego szczęścia. Nie jesteśmy przeciwko wam”
Za chwilę udacie się do łaźni, gdzie przejdziecie kąpiel dezynfekującą. Proszę więc zachować spokój, rozebrać się do naga, ubrania złożyć na stole po lewej stronie, a pieniądze i kosztowności za pokwitowaniem zdeponować w tamtym koszu, którego na czas waszej kąpieli będą pilnować wyznaczeni ministranci. Odbierzecie je po kąpieli.
Szczęść Boże! I pamiętajcie, że praca czyni wolnym!

5 komentarzy

 1. Trzeba być mało empatycznym człowiekiem, chyba mocno również zagubionym, aby pozwalać sobie na takie komentarze; zważywszy, że co roku na świecie ginie ponad sto tysięcy chrześcijan – tylko dlatego, że są wyznawcami Chrystusa. Już nie wspomnę, że komentarz jest obrzydliwy, choćby ze względu na Maxymiliana Kolbe, który tak jak setki polskich księży katolickich został zamordowany w obozie koncentracyjnym. Żałosne. Ma pan spore problemy ze sobą….

 2. Panie Katonie, co do tego, że rocznie 100 000 chrześcijan mordowanych jest, głównie przez muzułmanów i komunistów, sprzeczał się nie będę – ale też uważam, że tamte dwie religie są znacznie groźniejsze od chrześcijaństwa. Ich co bardziej fanatyczni wyznawcy chętnie prześladują zresztą każdego, kto nie wierzy w to, co oni – czy muszę zresztą przypominać, że w państwach takich jak Iran czy Arabia Saudyjska bycie gejem jest jeszcze bardziej ryzykowne niż bycie chrześcijaninem. Wypadałoby się wiec chyba hierarchom zdobyć na trochę solidarności…

  A co do aluzji do Oświęcimia, nie zaprzeczy Pan, że to chrześcijanie (niemieccy katolicy i protestanci oraz austriaccy katolicy) zbudowali obozy koncentracyjne, i po chrześcijańsku zagazowali w nich kilka milionów Żydów, Romów, gejów oraz chrześcijan niebędących Niemcami (w którym to gronie znalazł się ksiądz Kolbe), więc mimo wszystko komentarz wydaje mi się bardzo na miejscu.

 3. A ten year experience is enough to tell that a firm is
  knowledgeable and proficient in the ins and outs of a property and rental management industry.
  The services also include collecting too
  as recording rents and other charges. Learn how to choose
  the best insurance protection for your investment property, increase tenant retention,
  locate the best tenants and avoid legal pitfalls.

 4. If you are operating a brick-and-mortar retail store or other similar type of business,
  this is easy. Thus the property management companies will make sure that you have a smooth flow of renting and maintaining your property.

  One the other hand, some landlords only consider their properties as investment and dont want anything to do with their day to day maintenance.

 5. I have been surfing online more than 3 hours today, yet
  I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you
  did, the net will be a lot more useful than ever before.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *