Kiedyś kawaler lub rozwodnik (panna / rozwódka), dziś po prostu singiel – kim jest, gdzie mieszka, co robi i dlaczego wybrał wolność? Co różni samotne kobiety od samotnych mężczyzn? Komu bycie razem lepiej służy, a kto ciut gorzej to znosi? Dyskusja w przednim gronie: Piotr Firan (prowadzący “4 do 4”), Emilia Paprzycka (badaczka problemu, autorka książki “Kobiety żyjące w pojedynkę – między wyborem a przymusem”), Andrzej Wiśniewski z Samorządu Studentów UW i moja skromna osoba.

Temat gorący, ale rozmowa okazała się bardzo merytoryczna, gdyż skoncentrowała się na badaniach (niewątpliwa w tym zasługa pani Emilii). Serdecznie zapraszam do słuchania:

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Adrian Strójwąs Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Adrian Strójwąs
Gość

Singiel to nic innego jak określenie wymyślone po to aby zniszczyć tradycyjną rodzinę. Jak słyszymy o singielkach to myślimy kobieta wyzwolona. Myśląc o kobietach wyzwolonych mamy przed oczami obraz dziewczyny, która nie ma dla siebie szacunku i idzie do łóżka z facetem, który jej się spodobał. Czyż nie jest to przejaw pierwotnej chuci? Oprócz tego sex został wymyślony dla prokreacji a nie tworzenia z ludzi zamkniętych w swoim małym świecie hedonistów.