Solidarne państwo reality show. Odsłona chyba z pięćsetna (za “Dziennikiem”, PAP-em i Onetem):

Minister budownictwa Andrzej Aumiller spłaca dług wdzięczności wobec polityków Samoobrony. Kilka dni temu jednym z jego najbliższych współpracowników została córka wicemarszałek Sejmu Genowefy Wiśniowskiej.
Nowym nabytkiem administracji jest Sylwia Wiśniowska. Przejęła obowiązki dyrektora sekretariatu ministra. Zastąpiła wieloletniego urzędnika służby cywilnej Andrzeja Grabowskiego, którego Aumiller odesłał na przymusowy urlop.

Źli dziennikarze, którzy nie znoszą solidarności (zwłaszcza w PiSoSamoobronnym wydaniu), oczywiście natychmiast rzucili się na biedną świeżo zatrudnioną i nuże męczyć pytaniami o to, czy się zna na tym, co będzie robiła, i o inne głupoty. Nie każdy wytrzymałby psychicznie tak bezduszny atak, nic dziwnego, że i nasze gąsiątko miało z tym pewne problemy:

Sylwia Wiśniowska, gdy dziennikarz “Dziennika” zapytał o jej doświadczenie zawodowe, zmieszała się, zaczęła się jąkać i odesłała do… rzecznika prasowego. Ten na początku nie wiedział, o kogo w ogóle chodzi. Zaś pani wicemarszałek przyznała z rozbrajającą szczerością, że córka przed zatrudnieniem w ministerstwie “nie pracowała jakiś czas”.

Jak widzimy, są na świecie ludzie, którzy pomogą swoim dzieciom w każdej sytuacji. Szlachetne matki i dzielni ojcowie, którzy nie mają wątpliwości, co jest moralnym obowiązkiem rodzica:

Każda mama razem z tatem dba o to, żeby się dzieci uczyły. […] potem dba się, żeby tę prace wykonywało bardzo dobrze” – tłumaczy dziennikarzom wicemarszałek.

Zagadką pozostaje tylko, kto w rzeczywistości jest „tatem”. Zważywszy, że pracę Sylwii załatwił nie stary Wiśniowski, tylko stary Aumiller, sprawa może wcale nie być przesądzona.

17
Leave a Reply

avatar
16 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
heniekTomasz ŁysakowskidaavidJudytaGuma123 Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
brocha
Gość

Tatem może jest IV eRPe

Castaneda
Gość

Zapewne gdyby występował tam Biedroń, zatrudnił swojego chłopaka i argumentował że “każdych dwóch tatów” to wszystko byłoby postępowo i cacy…

Tomasz
Użytkownik

Castenada, dla mnie nepotyzm jest równie obrzydliwy bez względu na orientację seksualną delikwentów. Jeśli dla Ciebie nie – Twoja sprawa.
A swoja drogą, że się jednak niektórym wszystko, nawet Genowefa Wiśniowska, z Biedroniem i gejami kojarzy…

Meg
Gość

Ale Andrew powiedział,że kwalifikacje ma. Bo studia skońćzyła. Poltologię. Wiśniowska S. I o co chodzi? Załatwiłą mam robotę?Załatwiła. W kończu ww Wpółdoczwartej najważniejsza jest Rodzina. nawet, jeśli tworzy ją Syn, kot i Matka.

P.S Castenada, Ja nie mam słów…Z Toba, jakw tym dowcipie o pewnym panu i obrazkach. Wszytko Ci sie z jednym kojarzy;-)

quasar
Gość
quasar

W naszym pięknym kraju najwyższe stanowiska pełnią dwaj bracia a nikt ich o nepotyzm nie oskarża, widać są równi i równiejsi.

Tomasz
Użytkownik

Oj, Quasar, wiele można o Kaczyńskich powiedzieć, ale nie to, że Lech załatwił Jarosławowi robotę 😉

zenobia
Gość
zenobia

wlasnie, bo bylo na odwrot

makowski
Gość

i przypominam, że p. Marszałek W. też ma kfalifi Kacje: i Wyższe Studia.
a nawet najwyższe; bo ezoteryczne
cóż, Elity (= musimy zrekonstruować.)
taka Tradycja.
ex-tradycja znaczy.
co muszą nam oddać…

Oliveira
Gość

Takie skojarzenia, jak te Castanedy określam mianem “analnego toku myślenia” 🙂

joe255
Gość

aleś Aumillera ubrał.. 😉 Teraz się nie wywinie

Razer
Gość

Pewnie teraz Genowefa Wiśniowska weźmie przykład z koleżanki z klubu, Danki Hojarskiej i na mównicy sejmowej zwróci się z dramatycznym apelem do MENu, żeby powstrzymać wredne łże-elickie media, przez które jej córka boi się wyjść z domu 🙂

Bratbud
Gość

Socjobiologia? W życiu bym na to nie wpadł.

Guma123
Gość
Guma123

Bardzo fajna jest polityka pewnych mediów (np. Dziennika lub Faktu) polegająca na krytycy tylko nie-PISowskiej części rządu. Jednym słowem “PIS tak, wypaczenia (przystawki) nie”.

Judyta
Gość

“Zagadką pozostaje tylko, kto w rzeczywistości jest „tatem”. Zważywszy, że pracę Sylwii załatwił nie stary Wiśniowski, tylko stary Aumiller, sprawa może wcale nie być przesądzona.”

ROTFL :-)))

daavid
Gość
heniek
Gość
heniek

komentujesz komentarze aż żal dupe ściska