Najsłynniejszy polski orator-moralista (w skrócie: oralista), z zawodu redemptorysta, postanowił pójść w ślady poseł Wandy „to dobrze, że chłopy mogą” Łyżwińskiej i w czasie mowy kończącej jubileuszową fetę swego Radia dał do zrozumienia, że gdzie jak gdzie, ale w partii Leppera grzeszyć można, ile wlezie:

Samoobrona. Nawet gdyby były jakieś tam, jak to się nazywa, no …. nie brudy nawet, jakieś obyczajowe sytuacje niewłaściwe. Po grzechu pierworodnym wszystko może być!

Myliliby się jednak ci, co by sądzili, że wyznaniem owym szef toruńskiej rozgłośni zgłosił swój akces do kierowanego przez duo Owsiak-Życiński ruchu relatywistów moralnych „Róbta co chceta”. Zaraz po powyższej deklaracji gwiazda polskiego Kościoła uściśliła bowiem, do kogo się ona na pewno nie odnosi:

Ale jakie straszne rzeczy były, głowa państwa się upiła jak nie wiem co i wszystko było cacy? Tak uważacie? (…) A morderstwa w mediach jak są i o tym nie mówią? Ilu księży w mediach zamordowali, patriotów?

Jak widać, grzeszyć bez obaw o potępienie mają prawo tylko ci, którzy światopoglądowo nie plasują się zbyt na lewo (prezydent Kwaśniewski) lub zbyt na prawo (lustratorzy księży-patriotów) od Ojca Dyrektora i jego pieszczocha o kryptonimie Samo Dobro. Pełną dyspensą cieszyć się mogą również członkowie rządu i partii koalicyjnych. Oczywiście tylko ci, co do tej pory nie podpadli (Giertych excluded).

Oralne popisy najpotężniejszego polskiego księdza doskonale wpisują się w ogólną filozofię funkcjonowania polskiego państwa. Trzy dni po tym, jak minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn zdymisjonował dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego MSWiA za to, że ten kazał się podwozić do domu policjantom, wyszło na jaw, że toruńscy mundurowi w ramach obowiązków służbowych wożą po mieście… dyrektora najbardziej kultowej polskiej rozgłośni. Nie jest pewne, czy order za to otrzyma komendant, który policjantów do posługi oddelegował, czy Ojciec Tadeusz Rydzyk, który wozić się pozwolił.

Alleluja i do przodu!

11 komentarzy

 1. Mnie to jakoś nawet przestało dziwić. Tzw. odnowa moralna „IV erpe” jest rodem z PRL-u. Zresztą, chyba nie tylko mi cała sytuacja w kraju kojarzy się z „Folwarkiem zwierzęcym”?

 2. Ojcze Ty nasz Dyrektorze
  coś w Radyju jak w Niebiesiech!
  Tobie chwały świecą zorze,
  Tobie lud nasz dank swój niesie,

  Tyś opoką nam i tarczą
  i ostoją polskiej sprawy!
  Tobą przerażony mason,
  drży przed Tobą komuch krwawy!

  Tyś rząd Prawy ustanowił
  dla Narodu zratowania,
  lumpenłżeliberałowi
  odpór dajesz bez wahania!

  Choć różowy lży Cię salon
  i choć szara sieć się sroży –
  tym syjonistycznym draniom
  gniew swój przeciwstawiasz Boży,

  boś Ty dla maluczkich zesłan
  niczym Chrystus Bożą Wolą,
  więc Polacy na piedestał
  wraz z Maryją Cię powiodą,

  i pod piedestałem owym
  Naród ubogacon Wiarą
  kornie głowy swoje skłoni,
  duszę Ci oddając całą

  jak i teraz – tak na przyszłość,
  w uwielbieniu i w zachwycie;
  ave nam, redemptorysto –
  Tyś prawdziwy nasz Zbawiciel!

  uchachany
 3. tak ad vocem tematu Radia Maryja nasunęła mi się następująca myśl: Parę lat temu w Radiu Maryja pełno było szowinistycznych, czy wprost antysemickich wypowiedzi. Wystarczy wspomnieć o wizycie w RM dr. D. Ratajczaka, który korzystając z anteny „skarżył się” na obowiązującą polityczną poprawność. Tak było kiedyś. Dzisiaj także takie wypowiedzi się zdarzają, chociaż daje się wyczuć „autokaganiec”, który jak myślę z wielkim bólem, sami redemptoryści sobie narzucają. Radio Maryja zmieniło się o tyle, że jest dzisiaj organem rządowym a kiedyś było w wyraźnej opozycji do rządu, przemian itp. (np. wyraźne „Nie” RM w sprawie wstąpienia w struktury UE.

  daavid
 4. Niewykluczone, że asceta Rydzyk też miał jakąś „gąskę” na boku, którą zatrudnił w podległych sobie instytucjach w zamian za usługi seks… znaczy się sakralne 😉

  Tradycja nieformalnych taksówek ma się u nas dobrze. Na początku kadencji udowodnił to Krzysztof Jurgiel, wysyłając rządowy samochód rzekomo po dyrektora wiadomej rozgłośni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *