Tym razem teścik dla przeciwników aborcji, znaleziony na blogu Uenifeua:

Niezmierniem ciekaw, jak poradziliby sobie z tym nasi rodzimi konserwatyści.

17
Leave a Reply

avatar
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MaciekYencoeuromasonfilkower Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Uenifeu
Gość

Fajne na tym obrazku jest to, że widać wyraźnie wspólną biologiczno-ewolucyjną platformę na jakiej oparte jest nasze ciało.

Oczywiście zawsze można powiedzieć że Stwórca tak specjalnie wszystko zrobił, aby nam namieszać wełbach.

Tomasz
Użytkownik

Albo że zrobił to Szatan, by ułatwić w przyszłości zadanie swym synom, Darwinowi i Dawkinsowi.

uenifeu
Gość

O Szatanie mówił chyba Sw. Euzebiusz w IV wieku, kiedy notował że poganie przed Chrystusem spożywali krew i ciało boga ktory zmartwychwstał i zbawiał przez chrzest. Szatan ów specjalnie przewidział zwyczaje Jezusa i implementował ich u wyznawców Mitry.

Tomasz
Użytkownik

Pytanie tylko, w jaki sposób Sztan dobrał się do ludzkich i zwierzecych zygot już po akcie stworzenia… No, chyba, ze przyjmiemy gnostyczny pogląd, że świat widzialny Duch Nieczysty stworzył od początku do końca, podczas gdy działalność SuperDobrego Boga ograniczyła się do świata doskonałych idei. Ale wtedy taka Basia musiałaby uznać sama siebie za dzieło Szatana 🙂

uenifeu
Gość

Implementował “je” znaczy się.

Tomasz
Użytkownik

No tak, ale czym? Jabłkiem?

uenifeu
Gość

No właśnie to jest cały problem z kreacjonizmem i inteligentnym dizajnem, które odrywając się pozornie od judeo-chrzescijanskich wartosci, zwalczaja ewolucjonizm swoją koncepcja ultra-skomplikowania swiata.

Chodzi o to ze k i id w żaden sposób nie tłumaczą problemu zła na świecie. Owszem, można przyjąć bajkę z jabłkiem i wężem, ale wtedy wychodzi nam 6000 lat świata. To jest bzudra nawet dla niektórych myślących kreacjonistów. Ci którzy jednak uznają wiek ziemi za większy, wpadają jednak w problem “skąd na ziemi nowotwory”, “grzech” i reszta smiecia.

Jeśli nie było jablka i węża, ale Bóg mimo to dizajnował swiat, to dlaczego zajączki umierają w tak…powiedzmy to…ch**jowy sposób?

http://ww2.lafayette.edu/~hollidac/jacksforreal.html

Inteligentny Stwórca to sadysta.

Tomasz
Użytkownik

Uenifeu, mnie nie musisz przekonywać. A z drugiej strony – fanatyków – nie przekonasz: zawsze mogą Ci wyłuszczyć, że zajączek zgrzeszył, ogałacając z plonów pole jakiegoś pobożnego członka LPR-u, PSL-u lub Samoobrony. I że, co za tym idzie, kara boska słusznie go spotyka (doczesna, bo przecież zając nie ma duszy, więc miłościwy Stwórca nie może czekać).

Tomasz
Użytkownik

PS.

>Inteligentny Stwórca to sadysta.

To już wiemy przynajmniej od czasów Dostojewskiego 🙂

siedem
Gość

tow. Łysakowsky. diament, sadza z jebanego komina, grafit w ołówku i węgiel w piwnicy też tak samo wyglądają. one wszystkie wyglądają jak C. duże CE

no ale niby do czego zmierzacie towaszu?

filkower
Gość
filkower

jak to do czego? przecież widać. naocznie. na pewnym etapie życia ssaki i nie tylko są niezwykle podobnymi strukturami.

mimo tego niektorzy faceci – żrący na codzień całkiem już dorosłe, umęczone i uśmiercone przez siebie świenie i krowy – utrymują, że wolno im zmusić samice swego gatunku do rodzenie potomstwa pochodzącego z gwałtu, czy też do ryzykowania własnym życiem dla życia embriona.

Ja w kążdym razie pojąłem sens testu dla obrońców Życia.

filkower
Gość
filkower

errata

“Pomimo tego” “Obrońców Życia”

euromason
Gość

Tomek, Inteligentny Stworca to nie sadysta tlyko eksperymantator. a natura eksperymantu jest taka, ze nie zawsze musi sie on zakonczyc sukcesem.

IS Inteligentnie stworzyl dinozaury, ale mu nie pasowaly do calosci, wiec przylozyl im meteorytem. Potem zrobil malpe, ale tez byla glupia wiec trafila do zoo.

Czlowiek dostal szanse, ale nie korzysta z niej odpowiednio, wiec juz topnieja czapy lodowe. Nastepne w eksperymencie beda prawdopodobnie szczury, albo karaluchy jako lepiej przystosowane do globalnej katastrofy.

Wnioski: jesli modly i fundamentalizm to skuteczny sposob na ocalenie przed gniewem bozym, to przecietny LPRowiec i Jurkowiec niczym nie rozni sie od karalucha i szczura. Ja tego nie powiedzialem, ale takie sa wnioski plynace z ID.

uenifeu
Gość

Hehehe…mocne 😉

Yenco
Gość
Yenco

zycie nie ma sęsu , przez wiele lat sie staramy , a tak krótko umieramy i ch*ja z tego mamy

Maciek
Gość
Maciek

E tam,
To powinni oglądać w książkach licealnych, nie?
Ale to i tak im nie poprawi myślenia.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zdolność percepcji tego świata jest ograniczona tylko do możliwości człowieka, więc nie silcie się na stwierdzenia “co BÓG chciał przez to powiedzieć” to nie ma sensu!