Zestawienie liczby ofiar Boga i Szatana w Biblii. Zapewne nieco zaokrąglone (możemy tylko szacować, ile osób mógł Jahwe zamordować w czasie potopu lub w Sodomie), ale i tak mocne. Zwłaszcza w zderzeniu z zapewnieniami chrześcijan, że ich Bóg jest miłością:

Jeszcze ciekawszy, niż ranking, wydaje się jednak kontrargument, który pojawił się na Wykopie (gdziem rzecz znalazł), wyartykułowany przez niejakiego Bartholomew:

To Bóg stworzył człowieka. Kto jak nie on ma wiec prawo do jego unicestwienia?

No właśnie. Przecież wiadomo, że jak coś sobie zrobimy (np. babkę z piasku) to jest to nasze i potem możemy z tym wyczyniać, co nam się żywnie podoba. Jeśli cokolwiek w tym wszystkim dziwi, to fakt, że szafujący tym argumentem katolik (a przynajmniej chrześcijanin; tak czy owak, z definicji przeciwnik aborcji) nie widzi jego drugiego dna, i, pytany przez dyskutantów, nie domaga się natychmiastowej legalizacji nie tylko przerywania ciąży w każdej sytuacji, ale także prawa do zabijania już urodzonych dzieci, jeśli tylko się je samemu zrobiło.

Zwłaszcza że dzieciobójstwo wielokrotnie zalecane jest w Piśmie Świętym (choćby w Księdze Kapłańskiej, 20:9, czy w Księdze Powtórzonego Prawa, 21:18-21) jako rozwiązanie problemów wychowawczych. I to, a jakże, przez samego Stwórcę.

17 komentarzy

 1. z tego co pamietam, to wszystko bylo glownie w starym testamencie, gdy bog bardzo ingerowal w losy ludzkie. po tym co narobil z potopem, wyciagnal wnioski i postanowil wiecej nie ingerowac w ludzkosc na taka skale. a potem juz calkiem sie z tego wycofal.

  stary testament pokazuje „poczatkujacego” boga. boga ktory stosuje argument sily. nowy testament to co innego i to na nim glownie opiera sie dzisiejsze chrzescijanstwo.

  no ale ja nie jestem znawca i wole w to nie wnikac.

  ps. w jaki sposob tak dokladnie policzono ta ilosc ofiar?

 2. „To Bóg stworzył człowieka. Kto jak nie on ma wiec prawo do jego unicestwienia?”

  „Przecież wiadomo, że jak coś sobie zrobimy (np. babkę z piasku) to jest to nasze i potem możemy z tym wyczyniać, co nam się żywnie podoba. Jeśli cokolwiek w tym wszystkim dziwi, to fakt, że szafujący tym argumentem katolik (…) nie domaga się natychmiastowej legalizacji nie tylko przerywania ciąży w każdej sytuacji, ale także prawa do zabijania już urodzonych dzieci, jeśli tylko się je samemu zrobiło.”

  Glupota. Dziecko to nie babka z piasku, ktora mozna rozwalic gdy nam nie wyjdzie. To czesc nas samych, oraz czesc drugiej osoby (nie tylko genetycznie). Jego zycie nie nalezy ani do nas ani do naszego partnera/partnerki.

  My dajemy od siebie tylko geny. To co powstaje to nowe zycie. To juz nie jest nasze i nie mamy prawa sie do niego mieszac.

  Ale uwazam ze szczegolne sytuacje zasluguja na wyjatek od tej reguly – gdy ciaza moze zabic/zaszkodzic matce lub gdy dziecko bedzie niezdolne do samodzielnego zycia.

  „Zwłaszcza że dzieciobójstwo wielokrotnie zalecane jest w Piśmie Świętym (choćby w Księdze Kapłańskiej, 20:9, czy w Księdze Powtórzonego Prawa, 21:18-21) jako rozwiązanie problemów wychowawczych. I to, a jakże, przez samego Stwórcę.”

  Czy te zalecenia naprawde doprowadzily do dzieciobojstwa? Bo ja pamietam tylko ta scene z gorejacym krzakiem, gdzie do niego jednak nie doszlo.

 3. A czy nie uważacie, że nudnym staje sie dyskutowanie o Bogu i wyśmiewanie chrześcijan? Kto Biblię przeczytał, wie co jest w niej napisane(czytając byłam w lekkim szoku, ale traktowałam owy tekst jak opowiastkę, legendę, mit)i może sobie wierzyć, bądż nie. Stary Testament ocieka krwią i będzie ociekał :). I nikt tego nie zmieni.Nawet najgorętsze dyskusje:]

  MYKMYK
 4. Tuje, ale te linki, które ZEZ daje, z Adamem Michnikiem zawsze dziewicą, są według mnie naprawdę zabawne 😉

  Poza tym, ja wcale pewien nie jestem, czy sobie ktoś z PO w ten sposób jaj nie robi…

 5. Yoshi i Pazurku, nie wiem, kto i w jaki sposób to policzył, niemniej suma na oko wydaje się sensowna.

  Yoshi, scena z gorejącym krzakiem, to Mojżesz, nie Abraham. Izaak co prawda zaś nie skończył w grobie zaszlachtowany przez tatusia, ale np. Jefte musiał spalić własną córkę, jedynaczkę żywcem w podzięce za to, że Bóg pozwolił mu wygrać bitwę. Kto nie wierzy, niech zajrzy do Ksiągi Sędziów, 11:30-40.

 6. chrześcijaństwo to religia sadomasochistów. lubią tę świadomość, że żyją w grzechu, że niemal wszyscy skończą w piekle. lubia ogladać meki Jezusa i czytać o biblijnych rzeziach.

  owca1
 7. Tomek, wywal Zeza, on na wszystkich możliwych forach i blogach wrzuca te same teksty z tymi samymi linkami. Paskuda się modyfikuje, niedawno zwał się „Brzytwa”, teraz „Zez”.

 8. Zły rasto, autorzy książeczki nie byli przesadnie skłonni do podawania dokładnych liczb, trzeba zatem poprzestać na szacunkach. Wiemy, ile mniej więcej ludzi żyło na świecie w czasach, na które Biblia szacuje potop (kilka milionów), dzięki czemu wiemy również, ilu mógł zabić Bóg.

 9. Bog czlowieka stworzyl dajac mu mozliwosc istnienia. Rodzic tworzy dajac istnienie, opiera sie na mozliwosci, a moze nawet zajscie w ciaze jest „jak Bog da” :). Dosc, ze praca rodzicow to jeszcze nie pelne tworzenie, i jakze NIESWIADOME (por ktorastam ksiazka Lema), gdy Bog wie, co robi. 🙂

  Teraz powiedz mi, czy Bog zabija ludzi, czy – dla przykladu – woda? Nie Bogiem sie potopili, a woda. Bog deszcz zeslal? Ale i Szatana, i Kaina, i Judasza, i Sodomitow (i sodomitow) Bog stworzyl – dajac im mozliwosc istnienia.
  Czy jednak OSKARZA sie Ziemie, ze to wywolane przez jej mase oddzialywanie zabija skoczkow bezspadochronowych?
  Oskarzenie jest zlym slowem, bo dotyczy PRAWA. Nie wydanego przez czlowieka nakazu, a pewnej wlasciwosci rzeczywistosci.

  Stworca rzeczywistosci nie jest jej czescia (jak czlowiek), Jego prawa sa NADRZEDNE wzgledem praw opisywanych przez fizyke, bo nie sa wymaganiami czlowieka, a FAKTYCZNYMI REAKCJAMI rzeczywistosci+niekoniecznie_rzeczywistosci na dzialanie czlowieka.

  M_A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *