Dziś Światowy Dzień Walki z AIDS, więc na warsztat idą fenomenalne spoty AIDES. Ta największa francuska organizacja walcząca z HIV i AIDS w ogóle słynie ze reklamówek równie popularnych, co wyrafinowanych – acz przyznać trzeba, że wspomniane animacje biją na tym polu resztę firmowanych przez nadsekwańskie NGO klipów. Ich cechą charakterystyczną jest brak choćby krztyny hipokryzji i nowatorskie połączenie naturalizmu z fantastyką (rzeczywistość magiczna? na pewno jeśli chodzi o magię seksu). Czy to skuteczna taktyka – oceńcie sami.

19
Leave a Reply

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Seksturystyka po francusku « Hardcore dla myślącychwww.nielubie-ruskich.pl/wordpress/ Nie Lubie Ruskich Blog poswiecony konfliktowi w Gruzji-Georgia.Najswiesze informacje!!.laskaoryszczyszynfilkower Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Kobieta z lekką dłonią
Gość
Kobieta z lekką dłonią

Życie 🙁

zieutek
Gość
zieutek

…jest nowelą 🙂

ii
Gość
ii

znowu homopromocja, bleeee

owca1
Gość
owca1

Nieskuteczna. Oglada sie przyjemnie, ale niewiele z tego pozostaje w głowie.

TJK
Gość

a mnie się szczególnie podobał ostatni filmik, chociaż nie wiem, za cholerę dlaczego 😉
a czy homopromocja? hm, nie sądzę aby o to chodziło, ale każdy widzi co chce 😉
Pozdrawiam

Jacko
Gość

Tiaaaa…

loghos
Gość

Hm, muszę przyznać, że wyżej ukazane produkty AIDES zaspokajają mój perwersyjny zmysł smaku znacznie lepiej niż ten trzystugodzinny hinduski spot sprzed paru odcinków 😀 Swoją drogą, szacun dla odpowiedzialnych w tymże AIDESIe, że potrafili wziąć za mordę/zmotywować jakąś agencję reklamową do wyprodukowania tych filmików.
Jeszcze inna sprawa, że Francja od dawna jest potęga w komiksie i kreskówce, w Europie pod względem komiksu ustępuje zapewne jedynie Belgii, pod względem animacji chyba nie ma godnej konkurencji.
W Bolandzie niestety istnieje jeszcze ciało (w Gombrowiczowskim sensie), które podobne inicjatywy będzie statutowo upieprzać. Mam na myśli KRRiT. I nie mam na myśli, że teraz akurat skład jest z pisiorskiego nadania. Ta instytucja po prostu tak została pomyślana.
A btw, czy Wojtek Orliński wyraził zgodę na wykorzystanie wizerunku w filmiku nr 2? 😀

loghos
Gość

A, a propos noweli i skuteczności 🙂
Wspomniany przeze mnie w komentarzu Mrozu opowiadał coś o akcji społecznej uświadamiania młodzieży w kwestii istnienia prezerwatyw chyba w Wenezueli (albo gdzieś tam w okolicy, to było dawno i nie pamiętam). Tamtejsi spece od promocji zauważyli, że jedynym środkiem przekazu trafiającym do ludności są telenowele. W związku z tym wykupili sobie po odcinku paru takich produkcji do celów promocyjnych i odnieśli niebywały sukces.
Może, Tomaszu, wiesz na ten temat nieco więcej i doprecyzujesz moje machanie rękami.
Btw, śni mi się odcinek “Plebanii”, który promuje używanie prezerwatyw przy okazji przypadkowych kontaktów seksualnych 😀

Kasia
Gość

Taaa, w “Plebanii”… i palec boży , robiłby “nunu”, gdyby ktoś zapomniał o prezerwatywie. To chyba jeszcze nie ten czas.

loghos
Gość

Najwyraźniej działa Neoheisenbergizm: nie da się jednocześnie zmierzyć położenia i popędu Polaka.

loghos
Gość

Neoheisenbergizm w wersji Nrodowej (OJ!)

Tomasz
Użytkownik

Loghos, co do Orlińskiego, nie wiem. Trzeba by mu podesłać i spytać 😉

A co do Wenezueli, nic o tym nie wiem. A sama akcja mogłaby wręcz, jak sądzę, zagrozić polskim telenowelom – bo czy “Klan” byłby klanem, gdyby jego członkowie używali gumowych kapturków?

Zresztą, tak sobie myślę, że mojej babci, która ogląda “Złotopolskich” chyba już nie ma co do zakładania kondomów namawiać. Przeżyje i bez nich 😉

loghos
Gość

Co do telenoweli, nei wiem, Mrozu sprzedał taką historyjkę, podobnie jak z dużą satysfakcją obwieszczał, że w telenoweli zawsze zło zwycięża, a dobro zostaje ukarane 😀
Orlińskiemu podeślę i zapytam, choćby po to, by go wkurwić 😀

filkower
Gość
filkower

Prawdziwi Polacy takich świństw nie robią i zaraza im nie straszna 😉

oryszczyszyn
Gość
oryszczyszyn

Proszę zwrócić uwagę, że te spoty, walcząc z szeregiem uprzedzeń i stereotypów, utrwalają szereg innych. Podoba mi się natomiast muzyka i realizacja tych spotów.

laska
Gość
laska

jest ok !

laska
Gość
laska

to podniecajace

trackback

http://www.nielubie-ruskich.pl/wordpress/ Nie Lubie Ruskich Blog poswiecony konfliktowi w Gruzji-Georgia.Najswiesze informacje!!….

http://www.nielubie-ruskich.pl/wordpress/ Nie Lubie Ruskich Blog poswiecony konfliktowi w Gruzji-Georgia.Najswiesze informacje!!….

trackback

[…] promującej bezpieczny seks organizacji znad Sekwany, odpowiedzialnej m.in za omawianą tu kiedyś kultową serię z seksprzeróbkami starych przebojów. Tym razem na tapetę Francuzów trafiła turystyka […]