Dziś Światowy Dzień Walki z AIDS, więc na warsztat idą fenomenalne spoty AIDES. Ta największa francuska organizacja walcząca z HIV i AIDS w ogóle słynie ze reklamówek równie popularnych, co wyrafinowanych – acz przyznać trzeba, że wspomniane animacje biją na tym polu resztę firmowanych przez nadsekwańskie NGO klipów. Ich cechą charakterystyczną jest brak choćby krztyny hipokryzji i nowatorskie połączenie naturalizmu z fantastyką (rzeczywistość magiczna? na pewno jeśli chodzi o magię seksu). Czy to skuteczna taktyka – oceńcie sami.

0 0 votes
Article Rating
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kobieta z lekką dłonią
Kobieta z lekką dłonią
15 lat temu

Życie 🙁

zieutek
zieutek
15 lat temu

…jest nowelą 🙂

ii
ii
15 lat temu

znowu homopromocja, bleeee

owca1
owca1
15 lat temu

Nieskuteczna. Oglada sie przyjemnie, ale niewiele z tego pozostaje w głowie.

TJK
TJK
15 lat temu

a mnie się szczególnie podobał ostatni filmik, chociaż nie wiem, za cholerę dlaczego 😉
a czy homopromocja? hm, nie sądzę aby o to chodziło, ale każdy widzi co chce 😉
Pozdrawiam

Jacko
15 lat temu

Tiaaaa…

loghos
15 lat temu

Hm, muszę przyznać, że wyżej ukazane produkty AIDES zaspokajają mój perwersyjny zmysł smaku znacznie lepiej niż ten trzystugodzinny hinduski spot sprzed paru odcinków 😀 Swoją drogą, szacun dla odpowiedzialnych w tymże AIDESIe, że potrafili wziąć za mordę/zmotywować jakąś agencję reklamową do wyprodukowania tych filmików.
Jeszcze inna sprawa, że Francja od dawna jest potęga w komiksie i kreskówce, w Europie pod względem komiksu ustępuje zapewne jedynie Belgii, pod względem animacji chyba nie ma godnej konkurencji.
W Bolandzie niestety istnieje jeszcze ciało (w Gombrowiczowskim sensie), które podobne inicjatywy będzie statutowo upieprzać. Mam na myśli KRRiT. I nie mam na myśli, że teraz akurat skład jest z pisiorskiego nadania. Ta instytucja po prostu tak została pomyślana.
A btw, czy Wojtek Orliński wyraził zgodę na wykorzystanie wizerunku w filmiku nr 2? 😀

loghos
15 lat temu

A, a propos noweli i skuteczności 🙂
Wspomniany przeze mnie w komentarzu Mrozu opowiadał coś o akcji społecznej uświadamiania młodzieży w kwestii istnienia prezerwatyw chyba w Wenezueli (albo gdzieś tam w okolicy, to było dawno i nie pamiętam). Tamtejsi spece od promocji zauważyli, że jedynym środkiem przekazu trafiającym do ludności są telenowele. W związku z tym wykupili sobie po odcinku paru takich produkcji do celów promocyjnych i odnieśli niebywały sukces.
Może, Tomaszu, wiesz na ten temat nieco więcej i doprecyzujesz moje machanie rękami.
Btw, śni mi się odcinek „Plebanii”, który promuje używanie prezerwatyw przy okazji przypadkowych kontaktów seksualnych 😀

Kasia
15 lat temu

Taaa, w „Plebanii”… i palec boży , robiłby „nunu”, gdyby ktoś zapomniał o prezerwatywie. To chyba jeszcze nie ten czas.

loghos
15 lat temu

Najwyraźniej działa Neoheisenbergizm: nie da się jednocześnie zmierzyć położenia i popędu Polaka.

loghos
15 lat temu

Neoheisenbergizm w wersji Nrodowej (OJ!)

lysakowski
15 lat temu

Loghos, co do Orlińskiego, nie wiem. Trzeba by mu podesłać i spytać 😉

A co do Wenezueli, nic o tym nie wiem. A sama akcja mogłaby wręcz, jak sądzę, zagrozić polskim telenowelom – bo czy „Klan” byłby klanem, gdyby jego członkowie używali gumowych kapturków?

Zresztą, tak sobie myślę, że mojej babci, która ogląda „Złotopolskich” chyba już nie ma co do zakładania kondomów namawiać. Przeżyje i bez nich 😉

loghos
15 lat temu

Co do telenoweli, nei wiem, Mrozu sprzedał taką historyjkę, podobnie jak z dużą satysfakcją obwieszczał, że w telenoweli zawsze zło zwycięża, a dobro zostaje ukarane 😀
Orlińskiemu podeślę i zapytam, choćby po to, by go wkurwić 😀

filkower
filkower
15 lat temu

Prawdziwi Polacy takich świństw nie robią i zaraza im nie straszna 😉

oryszczyszyn
oryszczyszyn
15 lat temu

Proszę zwrócić uwagę, że te spoty, walcząc z szeregiem uprzedzeń i stereotypów, utrwalają szereg innych. Podoba mi się natomiast muzyka i realizacja tych spotów.

laska
laska
15 lat temu

jest ok !

laska
laska
15 lat temu

to podniecajace