Loża komentatorska w TOK FM, w której zasiadłem dziś obok profesorów Andrzeja Zieniewicza i Tadeusza Cegielskiego.  Trzy tematy przewodnie: edukacja i bezrobocie wśród młodych ludzi (jak koreluje jedno z drugim, zwłaszcza jeśli porównujemy perspektywy studentów nauk matematyczno-przyrodniczych i brak perspektyw większości studentów nauk humanistycznych), rower w mieście (ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy) oraz legalizacja małżeństw jednopłciowych (wzdrygam się przed określeniem „homoseksualne”, bo przecież nie trzeba być homoseksualistą, by brać ślub z osobą tej samej płci, podobnie, jak nie było dotąd wymogu bycia hetero, by móc się wiązać z osobą płci odmiennej) w Nowym Jorku tudzież jej wpływ na związki partnerskie nad Wisłą.

Merytorycznie najciekawsza chyba część pierwsza, za to najgorętsza – ostatnia (i to mimo że nie było tym razem na pokładzie profesora Turskiego*). Jak zwykle zapraszam do wysłuchania całości:


* – Kto nie słyszał do tej pory gorącej wymiany zdań, jaką akurat rok temu zaliczyłem w tym samym programie z prof. Turskim na temat prawa gejów i lesbijek do chodzenia w paradach i wstępowania w prawnie usankcjonowane związki (a o której wówczas jakoś nie było czasu ani motywacji napisać), ma dziś szczęście, bo zebrało mi się na grzebanie w domowym archiwum:

2 komentarze

    1. Więcej infortainmentu z programów Cezarego Łasiczki w dziale TOK FM (chwilowo od kwietnia nieaktualizowanym z braku czasu). Profesor Turski zresztą też tam już wisiał od przeszło roku nie wzbudzając sensacji, więc pewnie w najbliższym czasie przeczeszę złoża w poszukiwaniu kolejnej takiej perełki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *