Kidprotect to fundacja zajmująca się ochroną dzieci przed pedofilami w internecie. By nagłośnić swe cele statutowe, często sięga po takie formy komunikacji, jak spoty reklamowe, nie stroniąc przy tym, łagodnie mówiąc, od kontrowersji:

Czy cele realizuje – oceńcie sami. Tak czy owak, ja po obejrzeniu tego nie pozwoliłbym się zbliżać do swoich dzieci (gdybym je miał) nie tylko aktywistom z kidprotect.pl, ale nawet copywriterom z J. Walter Thompson Polska.

0 0 votes
Article Rating
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marysia.Kiwi
15 lat temu

rzeczywiście jest podejrzana

proces
15 lat temu

Zawsze podobały mi się starsze kobiety. Odpadają te poniżej 25 roku życia. Oczywiście nie tyczy to okresu szkoły („szkołą” nazywam też okres studiów). Mimo to, w tej reklamie, jest coś podniecającego, na początku. Potem, kiedy pokazana została twarz, zrobiło m i się wstyd. Nie wiem czy to w ten sposób ma działać? Żeby spowodować u widza sugestię: j e s t e ś pedofilem?
O nawet na wstępie tłumaczę się, że wolę starsze. Okropność.

yoshi314
15 lat temu

zlosliwa reklama i tyle. widocznie ma tak dzialac.

ja jestem podly i nie poczulem sie zawstydzony. po prostu przyzwyczailem sie do tego ze reklamy probuja nami manipulowac, i to olewam.

maria
maria
15 lat temu

ehmm i to jest bardzo wazny temat dotyczący reklamy, szczególnie reklamy społecznej, szczególnie adresowanej do dzieci i o dzieciach, szczególnie poruszającej trudne tematy typu pedofilia i przemoc
myślę,ze w obu tematach powinno się absolutnie unikać pokazywania dzieci !!! to po pierwsze, po drugie absolutnie niedopuszczalne jest pokazywanie ich w sytuacji problemowej w ujęciach intymnych/erotycznych
proces
jest dokładnie tak jak mówisz reklama jest tak zrobiona ze przywołłujac visualnie scenkę nazwijmy ją potencjalnie pedofilską uruchamia stan podniecenia i dalej na tym poprzestaje, a następujący po nim komunikat werbalny jak wiadomo po takim visualnym intro kompletnie nie dociera do adresata
autor tego spotu pewnie sam jest tak niedojrzały emocjonalnie i seksualnie,ze aby sobie z tym tematem poradzić musiał najpierw przywołać obraz a potem pogrozić palcem podobnie jak mamusia ograniczajaca sie do grożenia synkowi/córeczce w sklepie z zabawkami co w efekcie nie prowadzi do żadnych zmian zachowania i tak naprawde jest biernym/cichym/podświadomym przyzwoleniem na pozostawienie tak tej sytuacji

skem
15 lat temu

to miało być anty, czy za?

Czartogromski
Czartogromski
15 lat temu

A na specjalistę od interpunkcji pieniędzy w budżecie zabrakło i reklama straszy stosownym błędem.

s
s
15 lat temu

Pierwsze 13 sekund reklamy pokazuje ciało dojrzałej kobiety, widać to:
– piersi, biodra, duża dłoń. Tylko te 13 sekund w tej reklamie mi sie podobało 🙂

Kobieta z lekką dłonią
Kobieta z lekką dłonią
15 lat temu

Moim zdaniem film ma pokazać rodzicom, że pedofil w ich małej córeczce widzi kobietę i może ją potraktować jak kobietę. Raczej nie chodzi o to, aby obudzić w nas pedofila. Bynajmniej nie podnieciłam się.

przewrotnik
15 lat temu

przesadzili faktycznie, to raz. Dwa, chybili.

loghos
15 lat temu

Chybiona jest na pewno. Szokująca? Czy ja wiem? Dość tani chwyt i na dodatek kompletnie nieskorelowany z intencją (jeżeli wyrazem intencji jest to hasło bez przecinka).

Oo
Oo
15 lat temu

Już wiadomo, gdzie teraz policja powinna jak najszybciej zrewidować komputery.