Kidprotect i dzieci

Kidprotect to fundacja zajmująca się ochroną dzieci przed pedofilami w internecie. By nagłośnić swe cele statutowe, często sięga po takie formy komunikacji, jak spoty reklamowe, nie stroniąc przy tym, łagodnie mówiąc, od kontrowersji:

Czy cele realizuje – oceńcie sami. Tak czy owak, ja po obejrzeniu tego nie pozwoliłbym się zbliżać do swoich dzieci (gdybym je miał) nie tylko aktywistom z kidprotect.pl, ale nawet copywriterom z J. Walter Thompson Polska.

16 thoughts on “Kidprotect i dzieci

 1. Zawsze podobały mi się starsze kobiety. Odpadają te poniżej 25 roku życia. Oczywiście nie tyczy to okresu szkoły („szkołą” nazywam też okres studiów). Mimo to, w tej reklamie, jest coś podniecającego, na początku. Potem, kiedy pokazana została twarz, zrobiło m i się wstyd. Nie wiem czy to w ten sposób ma działać? Żeby spowodować u widza sugestię: j e s t e ś pedofilem?
  O nawet na wstępie tłumaczę się, że wolę starsze. Okropność.

 2. zlosliwa reklama i tyle. widocznie ma tak dzialac.

  ja jestem podly i nie poczulem sie zawstydzony. po prostu przyzwyczailem sie do tego ze reklamy probuja nami manipulowac, i to olewam.

 3. ehmm i to jest bardzo wazny temat dotyczący reklamy, szczególnie reklamy społecznej, szczególnie adresowanej do dzieci i o dzieciach, szczególnie poruszającej trudne tematy typu pedofilia i przemoc
  myślę,ze w obu tematach powinno się absolutnie unikać pokazywania dzieci !!! to po pierwsze, po drugie absolutnie niedopuszczalne jest pokazywanie ich w sytuacji problemowej w ujęciach intymnych/erotycznych
  proces
  jest dokładnie tak jak mówisz reklama jest tak zrobiona ze przywołłujac visualnie scenkę nazwijmy ją potencjalnie pedofilską uruchamia stan podniecenia i dalej na tym poprzestaje, a następujący po nim komunikat werbalny jak wiadomo po takim visualnym intro kompletnie nie dociera do adresata
  autor tego spotu pewnie sam jest tak niedojrzały emocjonalnie i seksualnie,ze aby sobie z tym tematem poradzić musiał najpierw przywołać obraz a potem pogrozić palcem podobnie jak mamusia ograniczajaca sie do grożenia synkowi/córeczce w sklepie z zabawkami co w efekcie nie prowadzi do żadnych zmian zachowania i tak naprawde jest biernym/cichym/podświadomym przyzwoleniem na pozostawienie tak tej sytuacji

 4. Pierwsze 13 sekund reklamy pokazuje ciało dojrzałej kobiety, widać to:
  – piersi, biodra, duża dłoń. Tylko te 13 sekund w tej reklamie mi sie podobało 🙂

 5. Moim zdaniem film ma pokazać rodzicom, że pedofil w ich małej córeczce widzi kobietę i może ją potraktować jak kobietę. Raczej nie chodzi o to, aby obudzić w nas pedofila. Bynajmniej nie podnieciłam się.

 6. Chybiona jest na pewno. Szokująca? Czy ja wiem? Dość tani chwyt i na dodatek kompletnie nieskorelowany z intencją (jeżeli wyrazem intencji jest to hasło bez przecinka).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.